5 фактів про альбом Паліндрома «Придумано в черзі»: травми різного штибу, пісні з Сашею Булем, Юрієм Бондарчуком та Монтеск’є

Опубликовано 1 сентября 2022 г.

Перший альбом за два роки, саксофон, ширша музична палітра, різні види травм, Скнилівська трагедія та війна


Паліндром. Альбом №3

«Придумано в черзі» — це вже третій студійний альбом Степана Бурбана в рамках одного зі своїх сценічних імен «Паліндром». Попередній студійник «Стіни мають вуха» вийшов влітку 2020 року. Як і дебютник «Про сьогодні, завтра і вчора» 2019 року, новий альбом видано в день народження Степана.

Слухати: https://bfan.link/prydumano-v-cherzi

13 пісень: нове, відоме, переосмислене

До платівки потрапило 13 композицій. Серед них — вже відомі сингли «З букетом троянд», «Херсон», «Кафе Надія» та нова версія пісні «Пластик», вперше представленої два роки тому.

Друзі та колеги Sasha Boole, Монтеск’є та Юрій Бондарчук

Також до платівки «Придумано в черзі» потрапили дві кавер-версії: «Черемхова віхола» (пісня Зеновія Гучока) та «Рекет» (пісня Лесик Band), спільні пісні з житомирським музикою Юрієм Бондарчуком (трек «З букетом троянд»), з «золотим зубом» українського кантрі й фолку Сашей Булем (трек «Місто»), з яким Паліндром мав спліт-концерт в Чернівцях минулого року, та львівським виконавцем Ігорем Хоркавим, більш відомим Монтеск’є, який є важливою частиною концертного бачення Паліндрома.

Різні види травм, Скнилівська трагедія, війна

Степан Бурбан: «“Придумано в черзі” —  річний сеанс проговорення травм різного штибу.

Тут і Скнилівська трагедія, до якої я мав дотик, коли був малим, пізніше — втрата сім’ї та усвідомлення цього вже значно пізніше, війна у моїй рідній країні. Також — постколоніальний синдром і травма, нанесена совком, та безліч особистих комплексів та ментальних травм. Коли деякі травми приговорені — нарешті з’являється простір для чогось цінного та справжнього, починаєш помічати щасливі моменти свого життя, вони теж є на альбомі.

Всі ці історії, точніше відправні зачіпки до них, придумані у різних побутових ситуаціях з мого життя за останній рік і до нині — звідси і назва альбому, "Придумано в черзі". Бо черга як явище — це теж певний символізм, травма, яка ще не загоїлась після розвалу совка, та все ще нагадує про себе в наш час.

Я надіюсь, що цей альбом буде для вас помічним (яким він був для мене у рік створення) і дасть змогу проговорити вголос вже ваші особисті травми та набуті комплекси, якщо ви, звісно, цього потребуєте».

ship.her.son

Автором обкладинки альбому «Придумано в черзі» виступив ще один колега пана Степана — Антон Шиферсон, більш відомий як ship.her.son. З ним Паліндром на початку березня цього року випустив пісню «Спи». До цього альбому вона не потрапила.

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев