ONUKA запустила поетичний проєкт на честь Лесі Українки

Опубликовано 25 февраля 2021 г.

Сьогодні, 25 лютого, у день 150-річниці з дня народження легендарної української поетеси Лесі Українки, Ната Жижченко, фронтвумен гурту ONUKA, запустила поетичний відеопроєкт «Хрестоматія», в рамках якого музикантка декламуватиме улюблені вірші.


Чому першим у проєкті обрано вірш «Сафо»

Кожний з обраних віршів Ната читає на різних локаціях, які резонують зі змістом твору. Вірші самі знаходять собі місце за різними критеріями: за знаковістю, протилежністю чи навіть алюзіями.

Проєкт дебютує з віршем «Сафо». Ната Жижченко: «Леся Українка — дійсно красива людина, сильна, вольова, трагічна. Вона — стрижень, кремінь. Я обрала “Сафо”, тому що мені подобаються її перші цикли. Ті вірші про маму та про кохання досить маловідомі, але дуже ніжні та чуттєві. Й звучать так, наче написані сьогодні».

Від ідеї до реалізації

Ідея створити проєкт була у планах Нати протягом декількох років,а передумови для його створення зародились ще в дитинстві музикантки. За словами Нати, вона з ранніх років обожнювала вивчати вірші й добровільно годинами розповідала їх своїм рідним. Вже в дорослому віці Ната почала згадувати та вивчати їх задля того, щоб тренувати різні навички (пам'ять, мову, вимову) та розширювати світогляд. Протягом років в особистій програмі Нати зібрались абсолютно різноманітні твори.

Чому проєкт називається «Хрестоматія»

Проєкт отримав назву «Хрестоматія» як і через етимологію слова (з давньогрецької chrestos — корисний і mathono — вивчаю, дізнаюсь), так і через його символічність.

«Хрестоматія — збірник текстів письменницьких чи наукових творів, призначений для пізнавальних цілей. Я зібрала власну хрестоматію, побудовану на своєму досвіді, інтересах та уподобаннях.

Якщо архітектура — це застигла музика, то поезія — це застигла емоція. В поезії дуже складно обманути читача чи слухача. В цьому проєкті зібрані ті вірші, що викликали у мене сильні почуття, ті, які стали знаковими для літератури. Серед них є вірші, що класно звучать, є абсолютно артхаусні, є вірші з дитячих ансамблів, є й такі, що я читаю на сцені між піснями. Таким чином в Хрестоматії вимальовується літературна картина мого особистого світу», — розповідає Ната.

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев