Петро Чернявський представив сольну пісню-антиутопію «Жах»

Опубликовано 9 августа 2019 г.

Чи не вперше в українській музиці використано pedal steel.


Український музикант, колишній гітарист «Океану Ельзи», також відомий співробітництвом з Земфірою, Діаною Арбеніною та іншими, та лідер гурту Peter and the Wolves випустив сольну пісню «Жах». Чим цікава ця робота — в нашому матеріалі.

Незвичне звучання гітари pedal steel

В пісні «Жах» Петро Чернявський  поєднав дистопічну лірику з переливчастим звучанням гітари pedal steel, яке можна почути насамперед в американському кантрі. В історії вітчизняної музики цей інструмент використовується вперше.

Петро Чернявський: «Під час напрацювання треку ми з колегами шукали людей, що володіють pedal steel  —  нікого. Дивились по всіляких беккаталогах та інших джерелах, може хтось колись зіграв і забув — ні. Виявляється, саме ми є реальними першопрохідцями цієї теми на вітчизняних теренах. Не буду дуже засмучуватись, якщо це виявиться не так; наразі ж насолоджуюсь солодким присмаком першості».

Петро Чернявський та старі друзі

Запис, зведення та мастеринг пісні відбулися на студії столичній студії «211» навесні та влітку 2019 року. Продюсером треку став очільник студії Віталій Телезин, він же зіграв на електропіано. Виконавчим продюсером виступив Андрій Партика. Барабани й перкусію записав Андрій Надольський (екс-«Звуки Му», «Мегаполис», Esthetic Education), партію на гітарі pedal steel — Іван Короп, задіяний в останні роки в чималій кількості проектів, в тому числі Peter and the Wolves. Петро Чернявський написав музику та слова, заспівав і зіграв на решті інструментів.

Пісня-антиутопія у стилі space country

У пісні-антиутопії присутні елементи блюзу, кантрі та спейс-року. З одного боку, це інтелектуальна робота, з іншого — вона сповнена почуттів.

З піснею «Жах» Петро жартома пов’язує виникнення нового синтетичного стилю — space country (space rock+country): «Маю надію, що новий трек “працюватиме” для різних людей на різних рівнях, емоційних та естетичних. В ньому є відчуття дуже стриманої й зосередженої тривоги, яке подекуди зустрічається в чисто американських жанрах — і одночасно з тим пісня передає сприйняття всесвіту тут і зараз, космосу, який починається просто за твоїми дверима; на цьому добре знаються жителі великих давніх міст. “Жах” — це спроба поєднання цих двох напрямків мислення».

Трек вже доступний для прослуховування на всіх без виключення стрімінг-сервісах, включаючи, але не обмежуючись Spotify, Apple Music/iTunes, Google Play Music, а також на сторінках артиста в соціальних мережах.

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев