Новий кліп: KAZKA «Дива»

Опубликовано 22 февраля 2018 г.

Присвята Сергію Параджанову.


Нова робота стильного етно-поп гурту KAZKA «Дива» — це історія про те, що дива трапляються з кожним, треба лише повірити у них. А найбільшим уособленням дива в українській культурі була різдвяна зірка та вертеп, який у кліпі інтерпретований низкою статичних мізансцен-метафор, наповнених Світлом, Вірою та Дивом.

Усі образи осучаснені, але залишилися архаїчними та легко впізнаваними: Ангел це передвісник Дива, Пастух, що грає на сопілці, Три Царі в коронах та в оксамитових шатах, струнка та спокуслива Смерть, що гукає у свої обійми з бокалом шампанського, Чорт, який сховав своє справжнє лице, прикрившись хрестом на лобі, Коза в гуцульській гуні та окулярах, та інші герої вертепу.

Саме відео це колаж з декількох фрагментів-притч, що розповідають про різні Дива, кожне з яких нерозгаданий символ із вічного кругообігу речей. Найголовнішим символом у кліпі є Віра, що стала уособленням Кохання та справжнього Дива.

Натхненням для другого кліпу команди KAZKA став режисер, сценарист та художник Сергій Параджанов, а також естетика його кіно-шедеврів. Недарма ж в арсеналі гурту є цимбали з автографом режисера, які звучали у фільмі «Тіні забутих предків».

«У цьому році виповнюється 50 років одному з найпоетичніших творів Сергія Параджанова “Колір граната”. Наш кліп це вдячність великому майстру за вклад в українську культуру та її розвиток. Як і Параджанов, в свою роботу “Дива” ми вклали етнографічність, символізм та алегорію.

Ми хочемо, аби наш кліп сприймали не тільки з естетичної точки зору, адже в ньому ми порушуємо вічні теми: життя та смерть, віра та Бог, плотське та духовне, любов та диво», розповіли учасники гурту KAZKA.

Режисером нового відео став Сергій Ткаченко, автор дебютного кліпу KAZKA «Свята».

Квитки на перший сольний концерт гурту Kazka у Києві (4.04, Atlas)

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев