Примхлива публіка: що слухають на Західній Україні?

77
Опубликовано 26 ноября 2013 г.

Дзідзьо збирає у Львові повний стадіон, а на концерти молодих українських гуртів у невеликі клуби приходить лише сотня глядачів. Чому організатори західних фестів не запрошують до України The xx або Arctic Monkeys? Як догодити українським меломанам? Що слухають на Західній Україні? Що робити гуртам-початківцям для здобуття популярності?

У складній, але цікавій темі розбирався Сергій Пішковцій — автор популярного українського блогу Inspired.


Музичний смак — поняття неоднозначне, і якщо в Києві з цим справи йдуть більш-менш непогано, зважаючи на чисельність та різнобарвність населення, то в регіонах все не так оптимістично. Сьогодні я спробую найточніше охарактеризувати стереотипи і смаки, якими огорнута Західна Україна.

Перша і велика ознака нерозвинутого смаку — це надмірна та сліпа любов до всього українського. Ну не можна автоматично прославляти все, що співають українською мовою, лише через цю саму причину! Але ні, тисячі мешканців великих та малих міст ніяк не можуть побачити різницю між хорошою українською музикою та поганою українською музикою. Для них між цими двома поняттями стоїть знак рівності. І саме через це на ринку так багато шлаку, який прекрасно проходить в категорію «це ж українська музика, її треба підтримувати!».

Справді, а як інакше пояснити той факт, що Дзідзьо зібрав на львівському стадіоні «Арена Львів» 20 000+ людей під час сольного виступу цього року? Для тих, хто не в темі — це такий місцевий аналог PSY, лише з накладною бородою і українськими піснями. Для мене ж більш влучною назвою цього напрямку є «рагуль-поп».

Не заперечую: аналогічний натовп, і навіть більший, регулярно збирає «Океан Ельзи». Але в цьому й проблема, що окрім них, схоже, на це ніхто й не здатен. Звісно, українські меломани обожнюють групу, яка вже стала легендарною, але за 10 років хотілось би почути і щось нове.

Тут з’являється і друга проблема: щось нове неможливо почути. Через мою зацікавленість мені пощастило побачити чимало таких процесів в молодих гуртах зсередини. І я розумію, як їм важко: коли майданчиків для виступів на адекватних умовах немає, розповісти про себе, окрім як через Інтернет, неможливо, але найсумніше те, що люди не готові платити живими грошима за нову музику.

В умовах, коли так звані музичні телеканали та радіостанції транслюють відрижки російського попсового мейнстріму, а веб-сайти зосереджені на новинах про новий м’ясний костюм Леді Гаги або інтрижку Каньє Веста — молодим гуртам нема де себе показати. І навіть ті нечисленні виступи та ротації на альтернативних медіа виглядають досить маргінально.

Заради цікавості я спитав у своїх 7 тисяч фоловерів у Твітері, концерт якого виконавця вони відвідали цього року у своєму місті. І, очікувано побачив майже одні й ті самі назви гуртів: «Океан Ельзи», «Один в каное», «Тартак», «Фіолет», «Крихітка», «Валентин Стрикало», Vivienne Mort та інші.

В той час, коли Ані Лорак збирає sold-out на сольному концерті в Ужгороді з цінами на квиток від 500 до 1000 грн. і більше, її менш зірковим колегам доводиться користуватися ціновою вилкою 30/60 грн. Для Києва це просто сміховинна вартість, але так, люди не хочуть платити навіть її. З такою бухгалтерією жоден виступ молодого гурту не буде рентабельним — відмінусуйте вартість оренди, транспорту, звуку — і виконавцям не залишиться нічого в прибуток, а в гіршому випадку — збитки.

Минулого місяця мої друзі з київського гурту «5 Vymir» відіграли 4 концерти в рамках свого першого промо у Луцьку, Львові, Мукачеві та Ужгороді. Відвідуваність залишала бажати кращого: навіть у Львові, який чомусь традиційно вважають культурною столицею, прийшло небагато відвідувачів. Ви можете сказати, що причина — в поганій організації чи відсутності PR заходів, але в цій ситуації я можу впевнено сказати — ні, причина точно не в цьому.

Фестивальні моменти також особливо не тішать. Ті, кому пощастило на власні очі побачити європейські фестивалі, уже не можуть повернутися на будь-який український опен-ейр. І їх можна зрозуміти: закордоном при вартості квитків від 50 євро за три дні можна побачити одразу кілька світових зірок і отримати адекватний сервіс навіть посеред поля.

В той же час, українці скаржаться на високі ціни наших фестивалів. За словами організатора фестивалю «Захід», Якова Матвійчука, привезти в Україну The xx або Arctic Monkeys просто нереально: ви ніколи не вийдете в плюс при таких цінах, не кажучи вже про організаційні моменти (графік таких виконавців розписаний на рік вперед), але, що більш образливо, ці групи не зберуть навіть половину з тієї аудиторії, яку збирає, наприклад, «Океан Ельзи».

Це доводить і фестиваль Stare Misto, який проходить у Львові з 2007 року. Цього року в нього був досить міцний молодіжний лайн-ап на різні смаки: Kaiser Chiefs, Goran Bregovic, IAMX, Archive, «ДДТ», The Subways та інші. Не зважаючи на цей набір та досить демократичну ціну і вдале розташування (майже в центрі Львова на стадіоні), кількість відвідувачів була не надто вражаючою. І це при тому, що багато людей приїхало на Stare Misto з Києва та інших міст!

Зрозуміти примхливу українську публіку, і західну її частину зокрема, важко: вони надзвичайно захоплюються всім, що іменує себе українською музикою, але не готові на 100% підтримувати її грошима. Вони скаржаться, що в Україні неможливо побачити виступів світових зірок, але на практиці реально охочих прийти на такий концерт людей не так вже й багато.

Але особисто для мене найсумнішим фактом є те, що молодим і талановитим виконавцям неможливо щось зробити без суттєвого фінансування. Ринкові правила в цій ситуації варто забути, і діяти виключно з практичних міркувань: шукати партнерів і підтримки, активно просуватися в Інтернеті, і можливо, рано чи пізно ви таки знайдете свою публіку, яка не пошкодує заплатити за вхід на ваш концерт.

Сергій Пішковцій, головний редактор Inspired
Фото: Василь Осадчий, Володимир Шурубура, Дар'я Синельнікова

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 77 комментариев
 • МН 28 ноября 2013 г. 1:59
  Відчуття, що стаття ні про що. Дзідзьо зібрав стадіон? Хіба це дивно? Він ж постійно у ротації, концерт був добре розрекламований, і головне - жанр такий, який моментально охоплює маси. Більшість на нього йде просто, щоб подуріти і розважитися + всіляка дітвора. Це те саме, що обурюватися, чому в того ж PSY мільярдні перегляди :)

  До речі, ще питання, як там було з квитками. Бо я чув, що безпосередньо перед конертом їх мало не безкоштовно роздавали по школах, щоб заповнити стадіон.
 • Lermontov 27 ноября 2013 г. 11:30
  автор странный, как я могу прийти на концерт той групы, про которую никогда не слышал, или как я могу прийти на концерт той групы, которая мне не нравиться, автор удивляеться почему мало людей рпишли на концерт той групы, что он прорекламировал - потому что никто про нее не слышал, и если взять меня, то я бы и не пришел, потому что мне не нравиться такая музыка, насколько я понял, такая музыка начинает нравиться поколению помоложе. еще одно, насчет денег, автор почему то считает что нужно платить намного больше групам, чем сейчас, но дело в том, что каждый из нас сам выбирает сколько платить, если по мнению автора люди не хотят платить тех денег что просит менеджер, то значит эти музыкальные групы или сама организацию таких концертов не соответсвтует то сумме оплаты, которые хотят организаторы или групы, и если самая главная задача музыкальных - это заработать денег, то это очень плохо, так как я считаю что задача или цель музыкальной групы петь песни и играть музыку безкорыстно
 • Танчоус 27 ноября 2013 г. 14:17
  а Вы на свою работу ходите бескорыстно? или Вы предлагаете, например, барабанщику или вокалисту, или монтажнику сцены питаться энергией от Ваших аплодисментов?
 • cornelius 27 ноября 2013 г. 11:44
  бескорыстно? удачи!
 • Lermontov 27 ноября 2013 г. 12:06
  я знаю много груп, которые не просят оплату за свои концерты, они сами их делают и организовывают, им прятно что их приходят послушать просто так, если тебе не нравиться идея: музыка ради музыки, а не ради какой то финансовой прибыли - тогда ты меркантильный засранец
 • cornelius 27 ноября 2013 г. 12:09
  не хочу тебя расстраивать, но "какая то финансовая прибыль" - это основное правило по которому живет весь цивилизованный мир.

  потому что на голодный желудок делать качественную музыку ИМХО очень сложно.
 • Lermontov 27 ноября 2013 г. 13:21
  да, ты прав, очень сложно, но если они хотят делать качественную музыку с полным желудком - они должны сами о себе позаботиться, еще раз повторюсь: музыка - это вид исскуства, а не средство зарабатывания денег
 • cornelius 27 ноября 2013 г. 13:41
  ну кино тоже вид искусства. и много у нас без денег наснимали?
 • Frank 27 ноября 2013 г. 13:32
  +1

  ларс ульріх тихенько посміюється у куточку))

 • Владимир Павлишин   27 ноября 2013 г. 8:34
  от почитал и нихера не понял посыл, автор хотел зачморить кого или просто срач развести??
 • Сергей Гололобов   27 ноября 2013 г. 9:36
  вот и я о том же, все раскритиковал, а сам ничего не предложил

  а то мы своих проблем не знаем?...
 • Иван 27 ноября 2013 г. 1:24
  Та ну що ви, прямо вже так вся західна публіка говно, яке преться від бородатого, знаю я хто на нього ходив.., зокрема ті, що не нізащо б не поїхали на ДМ в Київ. Стаття дуже не далекоглядна. Привезіть у Львів будь-яку групу, котра зараз в ТОП-5 Last.fm (і вона далеко не на піку популярності може бути) - побачите як моментально розійдуться квитки(за їх адекватної ціни звісно). На старе місто - Subways, Archive - ще куди не йшло, за них якраз 90 грн і викладали. А так на всіх "дешевих" літніх фестивалях один і то й же розклад LT+Крихітка+Валентин+АдісАбеба і т.д., котрі по суті вже всім надоїли. Зараз є нормальні варіанти покупки повного пакету на закордонні фестивалі, і це досить дешево з їх лайн-апами та організацією. Молоді групи звичайно що нічого не заробляють, бо є Torrent і всім начхати навіть коли Антитіла чи хтось інший написали норм сингл.
 • Сергей Гололобов   27 ноября 2013 г. 0:23
  прочитал 4 абзаца - автор (тут я пытался обозвать автора, но я тупая школота, и меня наказал админ)

  читать ли дальше???!!!

  патриотичные государства автоматически любят свое, за принадлежность, а наш народ везде ищет изъяны, кроме патриотичного Запада, и это правильно

  второе, ОЕ уже 20 лет, а не 10

  третее, Я общался з друзьями со Львова, они на Дзідзьо пришли отдохнуть и поприкалываться, а не умничать в фан-зонах, они реально отдыхали)

  автор, ты глуп, сиди думай!!!!
 • Oh No 27 ноября 2013 г. 10:39
  Патриотизм, в том числе в музыке - нездоровая вещь. Когда человеку нечем больше гордится, он начинает гордится страной, городом, футб. клубом итд.

  Автор вроде как адекватно и культурно расписал все нюансы, статью очень интересно было читать.
 • Сергей Гололобов   27 ноября 2013 г. 11:00
  Знаешь гордиться городом и местным фк - это нормально, но суть не в этом.
  ОЕ достигли успеха потому, что совместили украинский дух, качество именно музыки и трудоспособность.
  а автора удивляет почему, допустим, в Луцке, Ужгороде или Львове, не пошли на киевскую неизвестную группу, я в этом ничего удивительного не вижу!
  Молодая группа должно много работать - это ключ к успеху, как и во всем.
 • Oh No 27 ноября 2013 г. 14:45
  Нормально - это гордится тем, к чему ты приложил хоть какие-то усилия, достижением например. Гордится месторасположением где тебя на свет произвели или музыкальными группами только потому что они на укр. поют - немного нелогично и даже бредово, не находишь?
 • Сергей Гололобов   27 ноября 2013 г. 15:52
  по-ходу, мы вкладываем немного разный смысл в понятие "гордиться"... усилия? - я с тобой согласен.
  что касается музыки, просто Западная Украина остро отличается любовью к украинскому от остальной страны, так исторически сложилось
  со стороны мне кажется, что многие слепо ориентируются на Западную культуру, ведь если вслушаться то и у нас что-то есть стоящее
  автор статьи отпустил слишком много обидных слов в сторону Западной Украины, хотя там-то с чувством вкуса все нормально
 • Сергей Гололобов   27 ноября 2013 г. 7:44
  с школотой вы не правы, может как и я не прав с оскорблением

  но тут вопрос, а зачем нужны такие статьи

  "публика плохая и скупая, организаторы меркантильные, группы на пике не едут в шашу страну - все хреново"

  варианты выхода из ситуации автором не предложены

  просто поплакался, как ему тут плохо

  зачем такие статьи?
 • cornelius 27 ноября 2013 г. 0:52
  о, а вот и целевая аудитория Дзидзьо подтянулась. школота вышла на тропу войны...
 • оксана 27 ноября 2013 г. 0:36
  Чува-а-а-ак, так это же ты тот самый долбоёб!!! Я тебя узнала!!
 • Сергей Гололобов   27 ноября 2013 г. 0:43
  ты спиш с автором?)))
 • Микола Груць   27 ноября 2013 г. 0:19
  Дуже не приємно читати статтю від якої віє снобізмом. І краще хай на заході стадіон збирає Дзідзьо, ніж на сході Кіркоров.

  Скажіть, будь ласка, який з гуртів лайн-апу Старого Міста "на різні смаки" Kaiser Chiefs, Goran Bregovic, IAMX, Archive, «ДДТ», The Subways. Хоч на якомусь піку популярності?

  Kaiser Chiefs популяним був в 2007, останній на їхній батьківщині займав 179.

  The Subways - "Rock & Roll Queen" вища позиція в чартах 22 місце, 2005 рік.

  IAMX - напевно вони популярні тільки у нас....

  Archive - Numb, 2002 рік. UK #127

  За що платити "демократичні" ціни? За живі легенди? За групи одної пісні?

  Я вважаю що з таким "нафталіновим" лайн-апом Старе Місто зібрало рекордну публіку.

  Цікаво який відсоток українців знає більше ніж одну пісню цих гуртів, або хоч їх назви?

  Звичайно чарти ласт.фм не є показником, але все ж за їньою статистикою в Україні слухають: Arctic Monkeys, Imagine Dragons, Lana Del Rey, Coldplay, The xx, The Killers, Nickelback, Florence + the Machine, Muse.... Цікаво яку відвідуваність збере фестиваль хоч із одним таким хедлайнером?

  Демократичність цін? Я звичайно перепрошую але за Опенер 2013 я заплатив ~1500 грн. за 4 дні із хедлайнерами; Blur, Kings of Leon, Arctic Monkeys, Queens of the Stone Age. Хоч впершу чергу йшов на Alt-j які зібрали аншлаг, враховучи що їх виступ проходив паралельно із Blur....

  ФріФормФестівал 2013. ~250 грн. за Азелію Бенкс і Вудкіда.

 • Andriy Gajdut   27 ноября 2013 г. 1:12
  простите, но на "Старе Мисто" приехало около 10 000 киевлян. во Львове билетов было продано ничтожно мало. Т.е. на львовском фесте большую часть аудитории составляли "нельвовяне". Почему? Львовяне ждут Arctic Monkeys и принципиально никуда больше не ходят?

  1500 грн за опенер? может снобизмом все-таки от вашего поста веет? причем тут опенер? тут каждый может рассказать о том как он провел лето и на каком западном фесте был. но мы говорим про Львов. и про билеты от 90 грн.

  я на "Старом мисте" за копейки получил массу удовольствия от Кайзеров (поверьте знаю больше одной песни и в живую они прекрасны), Архив (один из лучших концертов в этом сезоне и один из тех, что останется в памяти надолго), Сабвейс (не фанат, но для феста было очень драйвово).

  киевляне оторвались по полной на фесте, а львовяне пусть дальше втыкают в чарты ласт.фм и ждут Coldplay.

 • Аркайв, бл..ть, Аркайв! 28 апреля 2014 г. 22:07
  А ви групу Guns'nRoses - також називаєте Пістолети і Троянди? Що ще за Архів??
 • Микола Груць   28 ноября 2013 г. 4:26
  Я не львів'янин і не люблю колдплей.

  І на мою думку краще проігнорувати фестиваль "за копіки" з гавно-лайнапом щоб просто відпочити. і плїхати за тіж копійки у сусідню Польщу, де навідмінно від нас організатори розумію вимоги публіки. А не привозять свої улюблені гурти.
 • Andriy Gajdut   28 ноября 2013 г. 10:41
  если Archive и Кайзеры это говно-лайнап, то у вас явные проблемы со вкусом. у нас когда Архив объявили сайт и соцсети просто взорвались от восторженных комментариев. причем от людей, которые слушают очень качественную музыку.

  я этим летом был на концертах и фестивалях во Львове (Старе Мисто), Бельгии (Werchter) и Нью-Йорке (разные группы). поверьте, при всей грандиозности западных мероприятий о Львовском фесте остались прекрасные и очень теплые воспоминания.

  другой вопрос, что теперь не факт, что летом 2014 во Львове это мероприятие повторится. львовская публика не показала, что фест ей нужен. так что милости просим в Киев. благо нам будет чем удивить всю Украину.
 • Микола Груць   29 ноября 2013 г. 2:22
  Ок. да з згавно-лайнапом я таки загнув. І Архів я люблю. Але не актуальні вони хедлайнери.
  Звчайно як є можливість побувати на класних фестивалях і побачити всі актуальні нрупи року. То чому не послухати призабуті гурти. Звичайно вони залишать теплі враження.

  Також я не розумію стадіонного формату фестивалів. Звичайно це грандіозна економія на інфраструктурі. ААле фестивалі приваблюють також свої особливим життям.
 • Сергей Гололобов   28 ноября 2013 г. 16:22
  лучше лайнапа еще на Старому Місті не было, чем в этом году!!!

  но в чем же проблема посещения: сессии студентов, финансовая импотенция населения?

  фест нужно сохранить
 • Frank 27 ноября 2013 г. 13:37
  всьо. львів - гавно. доведено....це ж ппц.
 • Стас 27 ноября 2013 г. 0:55
  Стоп, а хиба Blur, Coldplay чи Muse не пройшли свого піку? Пройшли. Хтось раніше, хьось пізніше, але пройшли. Але фестиваль з "нафталіновими" Coldplay збере набагато більше відвідувачів, ніж із "актуальними" Alt-j, Woodkid чи Foals. Просто людям завжди цікавіше сходити на заслужених легенд, ніж на новомодних хіпстерів, хай навіть ті більш талановиті.
 • Микола Груць   27 ноября 2013 г. 1:06
  Blur, Coldplay чи Muse таки пройшли свого піку. Але вони явно не групи одної пісні....

  Muse два останні альбоми (2009 та 2012) займали перші чартові позиції.
  Coldplay останій альбо 2011 року Mylo Xyloto лише у Іспанії зайняв 3 позицію чарту, у всіх інших країнах 1 місце.
  Blur - цього року один із основних хедлайнерів Європейських фестивалів.
 • Oh No 27 ноября 2013 г. 10:45
  Научитесь свой вкус выработывать, а не ссылать на чарты каждый раз, это далеко не показатель качества, просто раные меры раскрученности и вкладывания денег.
 • Микола Груць   28 ноября 2013 г. 4:16
  А хіба я говорив за якість? Мені здається я чітко висловлювався у контексті популярності.

  Скажіть що як не чарти є показником популярності? Мій музичний смак. Нажаль ні.
 • Yuriy Shevchenko   27 ноября 2013 г. 2:28
  А я смотрю, вы все чартами измеряете. Так в США сейчас Майли Сайрус и Кэти Пэрри в почете, например. Они же - в двадцатке топ-альбомов UK находятся. Куда там несчастным Archive и Kaiser Chiefs.
 • Микола Груць   28 ноября 2013 г. 4:11
  Правильно не все в чартах виміряється. А саме те що потрібно. Чим вище виконавець вчартах відповідно тим частіше їх транслють. Звідси випливає логічний висновок їх знає ширша адиторія.
  А тепер скажи хто збира більшу аудиторію "бідні" Kaiser Chiefs чи та сама Кеті Пері.
 • Стас 27 ноября 2013 г. 1:14
  Ну розраховувати на Muse на Старому Місті наврядчи варто - не той бюджет і не той розмах, це не Опенер і не Сігет. Так що радіємо з того що маємо.
 • pryanik 26 ноября 2013 г. 23:32
  І взагалі, навіщо жалітися? :) Про нашу публіку всі все знають. Мені особисто важко сказати, наскільки складніше молодим українським групам у порівнянні із зарубіжними. Але ні секунди не сумніваюся, що будь-кому для досягнення успіху потрібно мати не лише неабиякий талант, а й трохи везіння. Ну й НЕРЕАЛЬНО багато працювати (не беремо до уваги окремі варіанти зі "спонсорами", та й досягнутий такий шляхом "успіх" успіхом не назвеш).

  Нікого не хочу образити, але прикріплене відео гурту 5 Vymir ніяких емоцій не викликало. Так само воно не викликало бажання відвідати виступ музикантів або послухати інші композиції. :(
 • Сергей Гололобов   27 ноября 2013 г. 0:30
  я тут первый раз услышал про пятый вымир)))
  это кто?
  Маракеш и то знаю)
 • pryanik 26 ноября 2013 г. 23:10
  >Як догодити українським меломанам? Що робити гуртам-початківцям для здобуття популярності?

  А де відповіді на ці запитання? :)

  Дуже не люблю розмови про нерозвинуті смаки.

  А якщо існує "надмірна та сліпа любов до всього українського" - чому ж люди не прийшли на 5 Vymir, вони наче українською співають?
 • Сергей Гололобов   27 ноября 2013 г. 0:31
  еще раз повторю, автор - (тут я пытался обозвать автора, но я тупая школота, и меня наказал админ)
 • Макс 26 ноября 2013 г. 22:02
  На жаль, все, що написав автор є правдою... Я живу в Ужгороді. Весною в нас відкрили мистецький центр IL'KO GALLERY. Там часто відбуваються концерти. Почути в основному можна джаз, класичну музику, фортепіанну музику, ембіент тощо. Влітку привозили навіть Arms and Sleepers! І як ви думаєте? Зібралося близько 70 людей ( галерея вміщує близько 150-и глядачів).... Зараз третього грудня виступатиме один з найвідоміших американських джазових виконавців Dwight Trible. Він за останні пів року в Ужгороді вдруге. Я часто відвідую ці концерти ( ціни не дуже то й дорогі: від 50 до 150 гривень). І прикро бачити те, як збираються одні й ті люди... Мої друзі віком від 15 до 30 років і старше покоління. На кожному концерті ті самі обличчя.... А привозили чимало цікавих гуртів і виконавців! + влітку в Ужгороді були The Rasmus на байкерському фестивалі... Ясно, що зараз вони вже не ті ( при всій моїй повазі до них)... Зібралося всього десь 1000 - 1500 глядачів :((( Загалом, що говорити.... В музичних смаках більшості ужгородців я вже давно розчарувався. Бумбокс відмінили концерт, а Ані Лорак виступить двічі.... Ідіотизм!! 17 грудня в Ужгороді буде Сергій Бабкін! Я дуже хочу на концерт, але боюся, що його теж можуть ( не дай Бог !!! ) відмінити... Нині хороша музика нікому не потрібна...
 • Yuriy Shevchenko   27 ноября 2013 г. 2:29
  Скажу честно, в Киеве на Arms and Sleepers тоже аншлага не было.
 • Сергей Гололобов   27 ноября 2013 г. 0:34
  питання в матеріальному стані населення, повірте гарних смаків в музиці вистачає і в Ужгороді)
  я от в Києві хожу вибірково)
 • Стас 27 ноября 2013 г. 0:40
  Квиток на Arms and Sleepers коштував, якщо не помиляюсь, 100 гривень. Дорого? В "Панораму" дорожче сходити.
 • Микола Груць   27 ноября 2013 г. 0:57
  А як ти хочеш щоб ембієнт/трип-хоповий дует зібрав великий зал у малому місті? їх паблік в вк налічує 1116 учасникiв....

  Це те сами що привезти Alt-J в Козуву чи в Стрий чи як там ше села називаються. І здивуватися чого до клубу прийшла одна людина. Хоч думаю на Alt-J з районих цетріб ьи трошки поз"їжджалося)
 • Стас 27 ноября 2013 г. 1:01
  Та нічого я не хочу. Просто говорити, що хтось не прийшов, бо не зміг собі дозволити - це неправильно, ціни на нерозкручені колективи у нас демократичні.
 • Ольга 26 ноября 2013 г. 20:47
  Я не зовсім погоджуюсь з автором. Так,молоді гурти не мають змоги десь пробитись,бо всі ЗМІ заполонила попса. Але на рахунок того,що якийсь якісний закордонний гурт не збере народ на фестивалі,не погоджусь ніколи. Все залежить від гурту. Люди готові платити,просто ніхто не везе нормальні гурти. Якщо я,наприклад,готова поїхати на фестиваль тільки заради відпочинку (при відсутності виступів улюблених гуртів),то чому ж я не заплачу більше,але ще й послухаю якийсь хороший гурт?! А Захід і близько не стояв біля Старого міста... Яків навіть не ризикує привезти щось краще,а працює за провіреною схемою - одні й ті ж самі гурти кожного року. Цього року тільки на Старому місті можна було послухати щось нове і цікаве. Такий підхід до організації мені подобається набагато більше. Так тримати!
 • Ulyana Sadova   26 ноября 2013 г. 21:43
  повністю підтримую)
  люди готові платити, але меломани теж не дурні і хочуть бачити якісних виконавців на концертах/фестивалях
 • Сергей Гололобов   27 ноября 2013 г. 0:35
  Archive були, ну дуже чудові!!!

  а автор - (тут я пытался обозвать автора, но я тупая школота, и меня наказал админ) знову ж таки!
 • Р 26 ноября 2013 г. 20:00
  Вот автор взял и написал "на западной украине". И сфейлил. Дело в том, что на восточной все так же. И даже хуже. Да что там... В Днепре был неплохой фест, но народ не на White Lies пришел, а на говно типа ДДТ или что там было.
 • Ионеско 26 ноября 2013 г. 23:13
  Как-будто White Lies не говно. А ДДТ все-таки очень качественную программу делают последние годы.
 • cornelius 26 ноября 2013 г. 21:15
  ну автор как-бы спец именно по Западной Украине, учитывая главредом какого сайта он является.
 • ART 26 ноября 2013 г. 19:57
  Статья, как говориться, совершенно "в яблочко!".

  Все именно к тому и сводиться у многих, что надо слушать украинских исполнителей, только потому что они поют на украинском. И при этом совершенно не важно о чём они поют и что доносят со сцены. Главное, "Підтримай українске (Г*М*О), бо воно ж українське". При этом спешу сразу опередить упреки в шовинизме и пр. Слушаю, как рускоязычные, так и украиноязычные украинские коллективы и исполнителей, но среди последней группы, действиетльно, меньше стоящих и совершено мало новых, почти всегда "одни и те же лица".

  Относительно, новых талантов, тоже верно подмечено по поводу дефицита средств для распостранения творчества. К этому можно отнести и частое отсутствие средних концертных площадок во многих городах, где молодые группы, могли бы утверждаться, как творческие единицы.

  Касательно зарубежных и украинских open-air тоже правильно. Соотношение качество-деньги у нас очень проигрывает (тот же сервис, состав исполнителей и т.д.). Наши орги, как настоящие бизнесмены, которых только заботит лишь их карман и совершенно не волнует качество предоставляемой услуги, всегда лупят хорошую цену совершенно непонятно за что. Главное девиз к них: "Побольше урвать здесь и сейчас!"

  P.S. Дзідзьо, как феномен, уместнее назвать не "рагуль-поп", а "быдло-колхоз-поп", что более соответсвует целевой аудитории этого ВИА и тому, что они несут в массы.

  P.S.S. С удовольствием сходил бы на Arctic Monkeys, если их бы привезли, но понимаю, что в ближайшие 5 лет это маловероятно (только ехать на зарубежные open-air-ы) :(
 • Ulyana Sadova   26 ноября 2013 г. 19:37
  Хм. Автор трохи суб'єктивний, мені здається. Не треба сильно акцентувати на тому, що Дзідзьо зібрав понад 20+ тисяч народу. концерт розпіарили так, що про нього на кожному кроці було чути, народ підкупило те, що були дешеві квитки, ну і кудись хотілось піти розважитись у розпал травня, певно. хай організатори не бояться когось привозити, ну
  я зі Львова, але я дуже чекаю, що хтось із виконавців світового рівня приїде до нас з часом. концерти більш-менш є де проводити, вже й стадіон побудували. я заплачу будь-які гроші, якщо буде концерт нормального рівня, бо в Київ заради одної групи їхати - дуже витратно.
 • Антон Лебедев 26 ноября 2013 г. 18:37
  Ни о чем.
 • cornelius 26 ноября 2013 г. 18:43
  Вот, смотри, смотри. Брат-то у тебя в Москве. По телевизору показывают. А ты тут водку жрешь сидишь, сволочь.

 • Елена Гунько   26 ноября 2013 г. 18:04
  А ще додам у Львові люблять львівських виконавців, вони дуже ними гордяться. А Дзідзьо люблять діти, вот мої родичі з дитиною якраз на той 20-тисячний концерт ходили. А на іншій території західної України мало хто на нього піде. В нашому місті мав бути в листопаді його концерт, ціни 60 гривень. Концерт не відбувся, не викупили достятньої кількості квитків.

Лучшие комментарии
Дуже не приємно читати статтю від якої віє снобізмом. І краще хай на заході стадіон збирає Дзідзьо, ніж на сході Кіркоров. Скажіть, будь ласка, який з гуртів лайн-апу Старого Міста "на різні смаки" Kaiser Chiefs, Goran Bregovic, IAMX, Archive, «ДДТ», The Subways. Хоч на якомусь піку популярності? Kaiser Chiefs популяним був в 2007, останній на їхній батьківщині займав 179. The Subways - "Rock & Roll Queen" вища позиція в чартах 22 місце, 2005 рік. IAMX - напевно вони популярні тільки у нас.... Archive - Numb, 2002 рік. UK #127 За що платити "демократичні" ціни? За живі легенди? За групи одної пісні? Я вважаю що з таким "нафталіновим" лайн-апом Старе Місто зібрало рекордну публіку. Цікаво який відсоток українців знає більше ніж одну пісню цих гуртів, або хоч їх назви? Звичайно чарти ласт.фм не є показником, але все ж за їньою статистикою в Україні слухають: Arctic Monkeys, Imagine Dragons, Lana Del Rey, Coldplay, The xx, The Killers, Nickelback, Florence + the Machine, Muse.... Цікаво яку відвідуваність збере фестиваль хоч із одним таким хедлайнером? Демократичність цін? Я звичайно перепрошую але за Опенер 2013 я заплатив ~1500 грн. за 4 дні із хедлайнерами; Blur, Kings of Leon, Arctic Monkeys, Queens of the Stone Age. Хоч впершу чергу йшов на Alt-j які зібрали аншлаг, враховучи що їх виступ проходив паралельно із Blur.... ФріФормФестівал 2013. ~250 грн. за Азелію Бенкс і Вудкіда.
27.11.13 1:12
19
простите, но на "Старе Мисто" приехало около 10 000 киевлян. во Львове билетов было продано ничтожно мало. Т.е. на львовском фесте большую часть аудитории составляли "нельвовяне". Почему? Львовяне ждут Arctic Monkeys и принципиально никуда больше не ходят? 1500 грн за опенер? может снобизмом все-таки от вашего поста веет? причем тут опенер? тут каждый может рассказать о том как он провел лето и на каком западном фесте был. но мы говорим про Львов. и про билеты от 90 грн. я на "Старом мисте" за копейки получил массу удовольствия от Кайзеров (поверьте знаю больше одной песни и в живую они прекрасны), Архив (один из лучших концертов в этом сезоне и один из тех, что останется в памяти надолго), Сабвейс (не фанат, но для феста было очень драйвово). киевляне оторвались по полной на фесте, а львовяне пусть дальше втыкают в чарты ласт.фм и ждут Coldplay.
26.11.13 19:57
13
ART
Статья, как говориться, совершенно "в яблочко!". Все именно к тому и сводиться у многих, что надо слушать украинских исполнителей, только потому что они поют на украинском. И при этом совершенно не важно о чём они поют и что доносят со сцены. Главное, "Підтримай українске (Г*М*О), бо воно ж українське". При этом спешу сразу опередить упреки в шовинизме и пр. Слушаю, как рускоязычные, так и украиноязычные украинские коллективы и исполнителей, но среди последней группы, действиетльно, меньше стоящих и совершено мало новых, почти всегда "одни и те же лица". Относительно, новых талантов, тоже верно подмечено по поводу дефицита средств для распостранения творчества. К этому можно отнести и частое отсутствие средних концертных площадок во многих городах, где молодые группы, могли бы утверждаться, как творческие единицы. Касательно зарубежных и украинских open-air тоже правильно. Соотношение качество-деньги у нас очень проигрывает (тот же сервис, состав исполнителей и т.д.). Наши орги, как настоящие бизнесмены, которых только заботит лишь их карман и совершенно не волнует качество предоставляемой услуги, всегда лупят хорошую цену совершенно непонятно за что. Главное девиз к них: "Побольше урвать здесь и сейчас!" P.S. Дзідзьо, как феномен, уместнее назвать не "рагуль-поп", а "быдло-колхоз-поп", что более соответсвует целевой аудитории этого ВИА и тому, что они несут в массы. P.S.S. С удовольствием сходил бы на Arctic Monkeys, если их бы привезли, но понимаю, что в ближайшие 5 лет это маловероятно (только ехать на зарубежные open-air-ы) :(
прочитал 4 абзаца - автор (тут я пытался обозвать автора, но я тупая школота, и меня наказал админ) читать ли дальше???!!! патриотичные государства автоматически любят свое, за принадлежность, а наш народ везде ищет изъяны, кроме патриотичного Запада, и это правильно второе, ОЕ уже 20 лет, а не 10 третее, Я общался з друзьями со Львова, они на Дзідзьо пришли отдохнуть и поприкалываться, а не умничать в фан-зонах, они реально отдыхали) автор, ты глуп, сиди думай!!!!
26.11.13 17:48
12
Zilla
На западе не только Старе Мисто и один раз в жизни Дзидзё полный стадион собрал, а музыкальная сцена весьма разнообразна и интересна, ярче только столица представлена. Лучшие камерные оркестры именно там, есть регулярные события электронной музыки как Гамселить или Макроформат, представителей тяжелой музыки почти всегда в Ужгород возят, агенство AZH пост-роковые коллективы привозит. А статья про Ани Лорак и Тартак. Жирный минус автору.