Карпати, жіноча сила та мультфільм: Alina Pash випустила альбом «ПИНТЯ: Гори»

Опубликовано 24 мая 2019 г.

Перша частина дебютного лонгплею Аліни Паш в цитатах та фактах.  


1. Подвійний альбом

«ПИНТЯ: Гори» — перша частина довгоочікуваного дебютного альбому авторки одного з головних хітів останнього року «Bitanga». Друга частина альбому вийде вже 14 червня.

10 пісень складаються в цільну історію, сюжет якої співзвучний з історією життя самої Аліни.


2. Хто такий Пинтя

Закарпатський Робін Гуд — Пинтя Хоробрий — не був «хорошим хлопцем», але завжди боровся за добро. За його голову давали щедру нагороду. Пинтю брала хіба що «срібна куля». Хто би на нього не полював, вбити нікому не вдавалося. Здали Пинтю свої ж, четвертували в румунському місті на 33 році життя. З тих пір Пинтя став місцевим героєм, а пізніше — головним персонажем містичного закарпатського фольклору.

Alina Pash: «Він був моїм давнім предком. Ця розповідь про нього. Цей альбом про мої корені, витоки, рідних місцях. Адже я родом з гір!».


3. Мульт в якості інтро

Саме тому альбом відкриває фрагмент із книги Олександра Гавроша «Розбійник Пинтя у заклятому місті» про пригоди все того ж Пинті-розбійника. Спеціально до виходу альбому вийшов мультфільм, над яким працювали Марія Озирна та Тетяна Зубко.


4. Мікс із етно і електроніки, хіп-хопу і трайбл-бітів, герідж та нью-біт

Окрім вже відомої пісні «Bitanga» й інтро «Malyy Pintea», в альбомі є ще вісім не схожих один на одного треків. Є на платівці забійні треки «Bosorkanya» та «Слухай», які можуть повторити хітову долю «Bitanga», є ейфорійний герідж «Течія», заспіваний трьома мовами. Аліна Паш міксує все, на чому виросла, і що слухає зараз. Знайшлося місце і ліричним номерам. Прислухайтесь до вокальних партій Аліни в пісні «Тільки вверх» та урбан-соул баладі «Середина», яка й завершує альбом.

«Це моє перше розуміння любові. Тієї, що трапилася зі мною. Пісня про те, як складно і як важливо знайти середину в любові», — зізнається Аліна. А лейтмотивом усього альбому, за словами співачки,є жіноча сила: «Wild woman from roots! Це історія про те, звідки я і що я відчуваю».


5. Вогненна саламандра

За декілька тижнів до релізу альбому в різних куточках столиці з’явилися величезні постери з Аліною Паш. Сьогодні ж стало відомо, що це була обкладинка альбому.

На обкладинці, до слова, є важлива деталь, яка доповнює загальну картину альбому. Це вогненна саламандра. Таких часто можна зустріти на карпатських землях. Аліна Паш: «Мій маленький дракон, моя тотемна тварина».

Альбом Аліни Паш «ПИНТЯ: Гори»:

Apple Music

Google Music

Spotify

Deezer

 

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев