Прем'єра пісні й відео «Бумбокс» «Імперії впадуть»: фінал трилогії, перший кліп в кар’єрі моделі Наталії Гоцій

Опубликовано 19 ноября 2021 г.

А також: колекція старих колонок, сцени фехтування та «пасхалки» від гурту «Бумбокс».


Андрій Хливнюк: «Наталя настільки органічно вписалася в історію, що їй одразу всі повірили. Спробуйте прожити важкі стосунки у кадрі під яскравим світлом в оточенні тридцяти людей. А тепер повторіть це дев'ять раз. Це треба вміти».

З моменту зйомок кліпу на новий сингл гурту «Бумбокс» «Імперії впадуть» і до дня прем’єри минув рівно один місяць. Режисеру Стасу Гуренку та команді в цей рекордний термін вдалося створити відео, в якому драму змінюють бойові та любовні сцени, музиканти гурту виглядають незвично та свіжо, а п'ятихвилинна пісня слухається на одному подиху. Чим ще цікава нова робота команди «Бумбокс» — в спеціальному матеріалі на Open.ua.

«Імперії впадуть» — фінал кліпової трилогії від режисера Стаса Гуренко

Андрій Хливнюк (фронтмен гурту «Бумбокс») про кліп:

«“Імперії впадуть” — це фінал трилогії, знятої Стасом Гуренком, до якої входять чудовий на мій погляд знаковий кліп “ДШ”, “Ангела”, “Імперії впадуть”. Важливо розуміти, що, говорячи про трилогію, я маю на увазі саме відео, бо як пісні, це роботи з різних альбомів і з різним змістом. Дякую йому.

Про роль Наталії Гоцій я неодноразово говорив. Без неї кліпу не було б. І він був би зовсім іншим без наших чемпіонів, фехтувальників Влади Харькової та Володимира Станкевича. Влада та Володимир грали у сценах фехтування та показали, як поводяться справжні чемпіони — без капризів, без тупання ніжкою, вони кілька годин чекали свого виходу та виклалися на повну. Шкода, що ми мали мало часу на спілкування.

Знаєте, найкращий показник того, що робота зроблена добре, ніхто не відчував дискомфорту і, можливо, цей кліп скоро подивляться мільйони — посмішки на обличчях людей. Закінчується зйомка та всі посміхаються. Повірте, воно того варте».

Стас Гуренко (режисер) про кліп:

«Кліп “Імперії впадуть” — це певною мірою завершення трилогії, до якої входять кліпи “ДШ” та “Ангела.” Між собою ці відео об'єднані метафоричністю та візуальним стилем: у “ДШ” головний герой стоїть перед вибором, який змінить все у його житті, в “Ангела” отримує удари, що лишають на тілі шрами, опіки та татуювання, а в “Імперії впадуть” сам стає тим, хто ці удари завдає.

“Імперії впадуть” — історія про те, як стосунки з коханою людиною, хоч би якими вони були, лишають на нас сліди. І отримавши цей досвід,  ми несемо його із собою. Іноді людина з'являється в житті іншої як підтримка, іноді як випробування, яке не кожен здатен пройти. Що робити? Встати та продовжити? Завдати удару в спину чи просто здатися? Кинути зброю та віддатись одне одному? Варіантів безліч, як і безліч тактик у фехтувальному поєдинку».

Історія створення та запису пісні «Імперії впадуть»: від музичного ескізу вже колишнього басиста гурту до запису на трьох студіях

Андрій Хливнюк про пісню:

“Пісня “Імперії впадуть” почалась з музичного ескізу Дениса Левченка. Думаю, Дениса не варто представляти — він багато років був басистом “Бумбоксу”, зараз займається архітектурою та дизайном, поєднуючи роботу зі грою у кількох гуртах. Ми працювали над альбомом “Таємний код: Рубікон”, замальовка так і не перетворилася на пісню, але я про неї не забув. Минуло три роки і результат перед вами.

Співавтором Дениса став Павло Литвиненко, наш клавішник, який фактично створив “Імперії впадуть”, ту версію, яку ви чуєте. Павло взяв за основу ідею пісні, змінив у ній гармонію, вніс наявні у нас правки, зробив аранжування і записав на своїй “Lamp Studio”. Працювати з Пашею було легко — варто було тільки натякнути на щось і за кілька хвилин ти чув це в пісні.

Через те, що у Павла на студії не можна записати барабани, Олександр Люлякін працював над своїми партіями на студії Istok. Діджей Валік (Валентин Матіюк) займався тим, що у нього виходить найкраще — скрейчив. Дмитро Кувалін грав на гітарі. Над гітарними аранжуваннями попрацював Сергій Мартинов, знайомий слухачам “Бумбоксу” за піснями “Тримай мене” та “Твiй на 100%”. На фінальному етапі підключився Дмитро “Боб” Хомулко, який працював на своїй студії “Бобіна” над гітарним звуком, зведенням та мастерингом “Імперії впадуть”.

Мені здається важливим, що зараз в Україні ти можеш працювати над однією піснею з людьми та студіями, у нашому випадку їх було три, “Lamp Studio”, “Бобіна”, “Istok”, чий підхід до звуку відрізняється, наприклад, якщо потрібний хіп -хоп — йдеш до одних, важкі гітари — тобі до Боба, але їх об'єднує професіоналізм».

Старі колонки, мікрофони, перша поява басистки Інни Невойт в кліпі за три роки роботи в гурті та інші цікаві факти про кліп «Імперії впадуть»

Зйомки кліпу проходили у Київській обласній школі вищої спортивної майстерності міста Бровари. За кожним із музикантів було закріплене своє місце: діджей Валік грав біля матів для стрибків у висоту, Паша Литвиненко в ямі для стрибків у довжину, прямо на піску, Діма Кувалін на тлі пересувних трибун, у які чудово вписались його гітарні комбіки, Інна — між боксерськими грушами, Андрій — у зоні для метання ядра, а барабани Саші Люлякіна встановили на біговій доріжці, обмеживши простір навколо них бар'єрами.

У всіх сценах з музикантами присутній мікрофон. Неонову копію мікрофону з обкладинки альбому «Бумбокс» «Таємний код: Рубікон» виготовили у майстерні «Magic neon» за три дні. Це не лише красивий символ, а й «пасхалка» — формально пісня «Імперії впадуть» не входить до «ТКР», хоча насправді робота над нею велася під час запису першої частини альбому.

Стандартну стійку під клавіші та реки під вертушку, команда замінила старими колонками.

Директору гурту, Віталію Харенку, було доручено купити якнайбільше старих колонок. Віталій із завданням впорався — із десяти колонок «Вега», «Амфітон», «Радіотехніка» та «Естонія» зібрали дві стійки, а деякі ще більше «зістарили» — витягли динаміки, відкрутили захисні сітки. Продюсер гурту Олексій Согомонов, який був ініціатором цієї ідеї й надихався обкладинкою альбому KLF «White Room», журився з приводу того, що неможливо забрати з собою ці стійки — бо дуже важкими вони вийшли. Де вони зараз — загадка.

Андрій Хливнюк співав у три мікрофони, перев'язані тейпом. Необхідності в трьох мікрофонах, звичайно, не було, це відсилка до раннього рок-н-ролу, коли апаратура могла би бути кращою і вдавалися до таких прийомів.

Клавішнику Бумбокс, Паші Литвиненку довелося не тільки грати на незвичних для нього «кишенькових» синтезаторах Dave Smith Mopho, Nord Lead і Novation Bass Station 2, що належать режисеру, а й розгойдувати важку стійку, яка стояла на піску. Жоден синтезатор не постраждав і Паша вкотре довів, що він може зіграти на будь-чому, хоч на прасці. Ви просто подивіться на нього в кліпі.

Дивно, але для Інни Невойт, бас-гітаристки банди, кліп «Імперії впадуть» став першим за три роки роботи у «Бумбокс». За певних обставин вона не змогла зіграти у кліпі «Твій номер/Плющ» й у кадрі, на знак поваги, з’являвся лише її бас, що стоїть біля колонок — і ось, дебют.

Головну роль у кліпі «Імперії впадуть» зіграла Наталія Гоцій — супермодель, блогер і як вона сама себе жартома називає «фахівець з важкого люксу». А ще Наталія — затята прихильниця гурту і була на безлічі концертів. Почувши пісню, вона з радістю погодилась знятися у кліпі, який, як на диво, для неї, котра знімалася у найрізноманітніших проектах, став першим музичним відео. Наталія блискуче впоралася зі своєю роллю, відмовилася від гонорару та показала фантастичну працьовитість, паралельно зі зйомками кліпу знімаючи сюжет для свого каналу «Быть Гоций».

У сценах фехтування титуловані спортсмени Влада Харькова та Володимир Станкевич підміняли Андрія Хливнюка та Наталю Гоцій. Веселі, терплячі, готові вчити і вчитися, Влада та Володимир одразу викликали до себе прихильність знімальної групи та відпрацювавши необхідні сцени, під ранок поїхали на збори. Нових перемог, друзі.

Фото: Артур Радько

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев