Премія APPS Music & SZIGET: Awards 2019 оголосила лонг-ліст з 14 артистів

Опубликовано 4 апреля 2019 г.

Перший етап українського відбору на сцену Sziget Festival.


Музична премія APPS Music & SZIGET: Awards розпочала новий сезон з оголошення своїх фаворитів. Суттєво змінивши правила і заручившись підтримкою відомих музичних експертів на самому старті відбору, премія сформувала лонг-ліст 14 найактуальніших артистів на початок 2019 року.

Ними стали (в алфавітному порядку): ADAM, Braii, Cape Cod, DZ’OB, INDT, Fontaliza, [О], OY Sound System, Sasha Boole, The Unsleeping, YEYO, YUKO, «ЦеШо» та Wavy Dem. Переможець, ім’я якого стане відомим у травні, отримає слот на сцені Europe Stage п’ятого найбільшого фестивалю у світі — Sziget, що відбудеться 7-13 серпня у Будапешті.

Цьогорічна мета APPS Music & SZIGET: Awards — нагородити найактуальнішого артиста з якісним лайвом, оминаючи обмеження в жанрі, віці і ступені визнання в Україні чи за кордоном, оголосивши власні критерії «актуальності»:

• Меседж: свіжість, сміливість, злободенність, органічність.

• Музика і творчі прийоми: втілення прогресивних тенденцій, або експериментальність, вдале комбінування стилів у пошуках нового, свіжий погляд.

• Динамічність, помітна активність, крок вперед: релізи, сольні шоу і тури, участь у знакових медійних проектах, колаборації.

• Виразне обличчя, самобутність і оригінальність вцілому; перспективність у цьому образі.

• Ефектне заповнення незайнятої ніші, або відчутний прорив.

У першому етапі музичні експерти премії склали особистий ТОП-5 найактуальніших українських артистів, поєднавши критерії премії й власне розуміння «актуальності». Список сформовано з 14 гуртів, які відповідали критеріям, отримали найбільше рекомендацій і прийняли запрошення взяти участь у боротьбі за премію.

Ольга Єрмак, співорганізатор APPS Music & SZIGET: Awards, промоутер Sziget Festival в Україні:

«Ми вирішили почати з відбору у форматі, який нагадує “community booking” у практиці формування фестивальних лайн-апів. Це вибір за рекомендаціями, де кожен експерт перебуває у самому вирі подій і створює їх, має справу з лайвами, працює в різних площинах музичної журналістики і поділяє нашу місію просуванням української музики в Україні і за кордоном.

При цьому, маючи експертну основу, ми як і раніше хочемо почути публіку, інтерес, реакція і активність якої є стимулом для музикантів, рушієм розвитку і відчуттям попиту на власну творчість, що часто є вирішальним у долі артиста. Тому ми просимо кожного меломана, якого досягне ця новина, не залишатися тільки спостерігачем, а ставати учасником: знаходити найактуальніше для себе і заявляти про свій вибір».

Наступний крок премії — зйомка 14 студійних лайвів на одні із найефектніших треків кожного номінанта. Саме ці відео побачать меломани, смак і відчуття актуальності яких і визначать переможця у двоетапному голосуванні.

Нагадаємо, премія APPS Music & SZIGET: Awards виникла в колаборації одного з найвідоміших фестивалів світу — Sziget — і премії, яка вже досліджувала стан української незалежної сцени — APPS Music. Її метою стало зібрати свіжий врожай української інді-музики початку 2018 року у напрямках електроніка і рок, та обрати найсоковитіший фрукт, гідний виступу в лайн-апі Sziget.

Змагання за грошові винагороди призового фонду в 35 000 гривень і виступ на Sziget Festival 2018 відбулося серед як уже сформованих артистів, так і тих, хто тільки починає. Переможцем у номінації «Young» став гурт YUKO, а в номінації «Europe» — гурт KADNAY, який 11 серпня 2018 року виступив на Sziget.

Детально про премію, її правила та етапи, експертів і номінантів, а також про Sziget Festival 2019 можна дізнатися на сайті www.sziget.apps-m.com

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев