Balthazar у Києві: бельгійці вдома

Опубликовано 18 сентября 2019 г.
Автор: Алла Кошляк

Сповідь давньої прихильниці любих бельгійців Balthazar. Рейв, хіти, вітання українською та танці у фан-зоні. Звіт та фото з другого концерту Balthazar у Києві.


Моє знайомство з Balthazar почалося з фестивалю Sziget у 2015 році. Раніше я завжди гуглила з десяток гуртів перед фестивалями — готувалась. І вони мені одразу дуже запали в душу. Особливо наживо — ці елегантні рухи, класичні інструменти… Тоді я ще не знала, що музиканти з консерваторії, а не просто так.

Вже згодом, після того виступу в Будапешті, остаточно у них закохавшись, дізналась, що учасники Balthazar ніякі не британці, а бельгійці. І полюбила їх ще сильніше. Країна найкращого пива, шоколаду і Брюгге, хіба можна бути ще кращою? Виявляється, можна.

Тож до першого київського концерту Balthazar у 2016 я була готова заздалегідь. Ну, хіба не готова до того, що плакатиму двічі за вечір: вперше, коли на розігріві 5 Vymir співатиме свою «Холод у Волоссі (Гілками Дерев)», а потім коли Balthazar довго і проникливо виконуватимуть мою найулюбленішу «Blood Like Wine»...

Далі вони ще тусили з фанами в залі, Патрісія питала «Where can I drink vodka?», а потім бенд влаштував бар-кроул і ми зустрілись в рідному Garage (як же його іноді не вистачає!).

Каюсь, я пропустила київські сольники Warhaus, зате двічі була на J.Bernardt. І його танці на барі — це щось.

Сорі за ностальгію, але ця велика передісторія була потрібна, щоб пояснити наскільки довгоочікуваним був цей концерт для мене. Ну бо ж яка нормальна людина буде плакати від сторіз з фестивалю Rock Werchter, бо на них не потрапила?

І ось, після чотирьох років альбомної перерви і гастролей їхніх сольних проектів, хлопці в оновленому складі випускають альбом і оголошують тур! Солдаут за три тижні до концерту, повний-повний зал у клубі Bel’etage. На сцену виходить мій улюблений «бойзбенд здорової людини».

Дивно, але коли музичні критики писали про африканські мотиви у новій платівці «Fever», мені чомусь вчуваються циганські.

Balthazar починають з нової «Roller Coaster», але вже наступним треком тішать старих фанів «The Boatman», щоправда у більш «важкому» виконанні. Цим, до речі, мені найбільше запам’ятається весь концерт.

Інтелігентні бельгійці стали більше рокерами і їм це пасує (і це не лише про зачіски, раптом що).

Вирішуючи не збавляти напруги, вони заводять «Then What», і лише потім вперше вітаються з фанами, щоб потім заграти пісні з нової платівки й вже частіше спілкуватися із публікою.

Маартен взагалі періодично влаштовує залу караоке, починаючи із «Wrong Vibration».

Хлопці розслаблені і попивають «Стеллу» з пляшок, час від часу міняючись музичними інструментами.

Далі фанати підспівують стару добру «Decency», а вже на наступній — новій — «Grapefruit» Маартен починає розмахувати мікрофонною стійкою, а Тійс Делбеке під діджейський біт виконує таке соло на тромбоні, що здається — от-от і почнеться рейв!

«Kyiv it’s nice to be back!», вигукує Йінте і починається пісня «Do Not Claim Them Anymore», яку впізнає з перших акордів і підхоплює увесь Bel’etage.

На «Phone Number» Маартен спочатку жартує, потім співає у романтичному світлі, але в кінці майже зривається на крик.

Йінте дякує українською, вибачається за вимову, бо ж в Києві — уже майже як удома.

Співають старі хіти, а під «Bunker» влаштовують на сцені джем, а далі взагалі починається шаленство, бо Маартен спускається в натовп, щоб усі разом заспівали «Changes».

Ритм для хітової «Fever» долонями відбиває весь зал, Йінте дає співати фанатам, як диригент вказує, коли співати фанці, а коли балкону, Тійс зі своєю скрипкою остаточно розриває публіку і це вже точно перетворюється на рейв. Як довершення всього лунає «Entertainment» і хлопці йдуть.

Але ні, київська публіка вперто вимагає біс. Я подумки кажу, що вони просто не можуть поїхати, не заспівавши моєї «Blood Like Wine». Далі нотаток не буде, під цей трек я радію і плачу.

Алла Кошляк

Фото: Оля Закревська (Oli Zitch)

Відео: Ігор Мельников, «Громадське Культура», Sziget Festival

Balthazar у Києві. 17.09.2019, Bel’etage. Сетліст:

1. Roller Coaster
2. The Boatman
3. Then What
4. Wrong Faces
5. Wrong Vibration
6. Decency
7. Grapefruit
8. Do Not Claim Them Anymore
9. Phone Number
10. The Oldest of Sisters
11. Sinking Ship
12. I'm Never Gonna Let You Down Again
13. Bunker 
14. Changes 
15.  Fever
16. Entertainment 
Біс: 
17. Blood Like Wine
 

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев