ONUKA презентувала фотопроект на підтримку альбому «MOZAЇKA»

Опубликовано 23 марта 2018 г.

Арт з підземки.


Гурт ONUKA, спільно з київським метрополітеном та культурним фондом «ІЗОЛЯЦІЯ», презентував арт-проект на підтримку нового альбому «MOZAЇKA».

Проект складається з 10 фотографій ONUKA, знятих в київському метрополітені. На фото — Ната Жижченко й саме ті мозаїки. Поруч з кожним знімком — інформація про мозаїку та музику ONUKA, між якими автори експозиції проводять незриму паралель.

10 нових композицій гурту знайшли своє логічне продовження в міському метро.

Ната Жижченко, ONUKA:

«У метро я буваю досить часто. Це не той випадок, коли я вперше за багато років спустилася до підземку тільки заради проекту. Я дуже люблю проїхатися в порожньому вагоні і під час поїздки подумати про щось своє. Звичайно, я і раніше звертала увагу на мозаїки, розташовані на деяких станціях. Вони — їх головна відмінність і прикраса.

Це неймовірні картини, які талановиті скульптори і художники створювали незважаючи на сувору цензуру та державні стандарти тих часів. Пройшовши стільки десятиліть і не втративши своєї  автентичності, вони і сьогодні виглядають вражаюче. Їх потрібно зберігати і реставрувати, а не знищувати».

Катерина Філюк, куратор арт-проектів фонду «ІЗОЛЯЦІЯ»:

«На початку роботи над проектом Soviet Mosaics in Ukraine мистецтвознавці Олена Червоник і Любов Іллєнко з'ясували, що багато декоративних робот радянських художників-монументалістів не досліджено і не описано мистецтвознавством сучасної України. Хоча мозаїки і є художньою цінністю, як невід'ємний етап самобутнього розвитку українського мистецтва ХХ століття в умовах радянського режиму, як естетична ланка в процесі пошуку свободи творчості і кореляції зі світовими художніми процесами 1960-х і 1970-х років. Саме в монументальних роботах такі автори, як Алла Горська, Віктор Зарецький, Григорій Синиця, Галина Зубченко, Геннадій Марченко, Борис Плаксій мали трохи більше свободи і могли експериментувати. Завдяки цьому маємо цікаву монументальну спадщину, яку необхідно зберігати і досліджувати, а не руйнувати».

Наталка Макагон, прес-секретар Київського метрополітену:

«Метро — це не тільки популярний міський транспорт, а й потужна субкультура. Тому ми завжди намагаємося зробити поїздку в ньому не тільки швидкою, але і цікавою. Люди проводять під землею досить багато часу і дуже позитивно сприймають інформацію, що ми їм пропонуємо. Наші пасажири вже звикли до наших галерей і вже навіть запитують про нові експозиції у співробітників станцій. Мені приємно, що зараз ми можемо їм представити проект за участю ONUKA, адже вона входить в топ виконавців, які представляють Україну в світі. До того ж, для нас важливо оберігати метро, ​​в тому числі, і як історичну пам'ятку архітектури».

Побачити проект MOZAЇKA можна в фойє станції метро «Золоті ворота» з 22 березня по 14 травня.

Вхід вільний.

Фото: Дмитро Куницький

Більше фото — у нашому альбомі на Facebook

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев