5 фактів про новий кліп ONUKA «ZENIT»

Опубликовано 9 декабря 2019 г.

Ода прекрасному.


Єдність казкові героїв і є присвятою красі навколишнього світу.

Історія про іншу сторону похмурого, а часом і химерного світу

Робота над піснею «ZENIT» розпочалась одразу після виходу альбому «MOZAЇКА» (березень 2018 року) і до моменту офіційного релізу (червень 2019 року) композиція зазнала чимало трансформацій.

У фінальній версії треку можна розчути чимало народних інструментів — цимбали, бандуру, дримбу, трембіту.

І ось, через півроку після виходу пісні, музиканти представили відеороботу «ZENIT». Це шостий офіційний кліп за шість років існування електро-фолк гурту. Зрежисував його саунд-продюсер ONUKA Євген Філатов, який також знімав кліпи ONUKA «Look», «Time» та «Misto». За сюжетом — казкові герої з гір, річок та полів під звуки трембіт, цимбал і телинок сходяться в спільному танку. Їхня єдність — і є присвятою красі навколишнього світу.


Чергова спільна робота з Лесею Патокою

Образи персонажів відео ZENIT — плід режисерської уяви та дизайнерки Лесі Патоки.

Кожен з героїв, попри яскраво виражені елементи українського фольклору, має алюзії до мексиканської, японської та культур народів Африки.


Розумне споживання

За допомогою кліпу Леся Патока намагається звернути увагу на розумне споживання. Так, сировиною для виготовлення костюмів стали понад 15 мішків речей, знайдених на київських секонд-хендах.


Спеціальна прем’єра

Допрем’єрне прослуховування пісні «ZENIT» відбулось у день літнього сонцестояння. Кліп також представили незвично.

Напередодні офіційного релізу відео гурт презентував костюми у рамках спільного з Малим театром святкового вертепу на столичній барахолці «Кураж Базар». По закінченню театрального дійства, 5 масок головних героїв кліпу пішли з молотка. За півгодини Наті Жижченко та Євгену Філатову, які провели аукціон, вдалось зібрати понад 39 000 тис. гривень на спільний благодійний проект «Кураж Базару» та фонду «Таблеточки».


«Ми бачимо те, що воліємо бачити»

Ната Жижченко, лідерка гурту ONUKA: «Я сподіваюсь, завдяки ZENIT люди побачать те прекрасне, що нас оточує. Попри проблеми та негаразди, стрімкий ритм чи потреби сучасного світу, іноді потрібно зупинитися і відчути щастя у моменті. Ми бачимо лише те, що ми воліємо бачити».

Фото: Василь Осадчий, Андрій Максимов

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев