Рецензия на фильм «Добро пожаловать в капкан»

Опубликовано 19 апреля 2013 г.

Марк Стронг и Джеймс МакЭвой в фильме Эрена Криви («Ловкач», клипы Take That «Kidz», Duck Sauce «aNYway» и другие). Исполнительный продюсер ленты — Ридли Скотт.

Шекспировская  трагедия встречается с гонконгским боевиком.

7 из 10.

Open Critics. Наши читатели в роли критиков

Амбітний брит-триллер з незабутніми краєвидами Лондона
Alexey Zubenko

Автор сценарію і режисер «Ласкаво просимо до капкану» Еран Кріві не зраджує Лондону. Після своєї дебютної роботи на великому екрані («Спритник» («Shifty»)), де він змалював нетрі передмістя, Еран переїжджає в центральні квартали. З хмарочосами та пейзажами індустріального міста.

Картини мегаполісу дуже гарні. Особливо вражає собою нічний Лондон. Ми спостерігаємо безліч панорам та об’ємних кадрів.

Протистояння головних героїв, з подальшим їх звиканням одне до одного. Макс Левінські — покалічений під час поліцейської операції детектив, що отримує єдиний шанс розібратися з кривдником. У цей час у Лондон повертається Джейкоб Стернвуд — злочинець, якого так нікому і не вдалося зловити.

Фільм починається однією з численних погонь, неабияк тривалою та захоплюючою, своєрідною зав’язкою сюжету.

Багато досить ефектної стрілянини. Погоні на мотоциклах і машинах. І лише один ліричний відступ: старенька “божий одуванчик” бабуся головного злочинця Діна Ворнса, яка вносить в якийсь момент веселу різноманітність в крутий кримінал. Також є скромна любовна лінія між головним героєм і його напарницею.

В результаті отримуємо гарний і стильний кримінальний бойовик.

Режисер — новачок, але акторська команда далеко не новачки: Джеймс Макевой, Марк Стронг, Пітер Муллан, Девід Моріссі, Андреа Райзборо, Джейсон Флемінг, Деніел Мейс ... Що є заслугою Рідлі Скотта в якості одного з виконавчих продюсерiв.

Гаррі Ескот створив саундтрек, який чудово вписався в картину, передаючи всі перипетії сюжету. Ед Вайлд зробив ідеальну картинку, яка виділяє проект з безлічі подібних. А сам фільм створений на основі британського мінісеріалу «State of Play» («Велика гра»).

«Капкан» — це якісно британський триллер, виконавці з туманного Альбіону зовсім не є трюкачами на кшталт голлівудських. Якісна сюжетна лінія, відточені діалоги та гра міміки — ось справжнє британське кіно. Вдалий тандем: Джеймс МакЕвой виконує роль наполегливого, ображеного долею поліцейського детектива Макса Левінські, Марк Стронг тут — професійний злочинець; лютий, розсудливий і харизматичний Джейкоб Стернвуд, Андреа Райзборо — жорсткий, злегка епізодичний, але підтримуючий Макса напарник, з деяким натяком на кохання. Девід Морріссі — суворий бос, замішаний в конфлікті, і безжалісний та дещо нервовий вбиця Джонні Харріс. Також потрібно відмітити епізодичні ролі Пітера Муллана і Рута Шина, а також Деніела Мейса і Джейсона Флемінга — випускників «Shifty».

Джеймс МакЕвой розпочав новий помітний виток у своїй кар'єрі. Він продовжує свій шлях, який почав буквально останній рік-два. З гарного хлопчика він поступово перекваліфіковується в крутого перця. «Капкан», «Транс», як прелюдія до «Бруду» (жовтень 2013), де його герой поліцейський-алкоголік, наркоман. Виходить непогано і досить переконливо, принаймні сьогоднішній МакЕвой — це не той наївний хлопчик, котрого виховувала Джолі в «Особливо небезпечному».

Хоча картина повна моральної двозначності і постійної зміни симпатій, від мужнього поліцейського, до схибленого нитика, від жорсткого грабіжника до батька, захищаючого честь своєї родини. Ми повністю поглинаємося цими інтригуючими персонажами і відчуваємо себе частинами їх передісторії. Аудиторія не повинна бачити кожний останній аспект сімейного життя Макса, або його історію з Сарою Райзборо, або відносини Джейкоба з його нещасливим сином. Але ми можемо відчувати, ми спостерігаємо, в кінцевому рахунку, зіткнення двох архетипів, а не зіткнення символів.

«Ласкаво просимо до капкану» — амбітний брит-триллер, міцно зняте кіно, яке запам'ятовується глядачам якісною грою акторів, добре поставленим екшеном і незабутніми краєвидами Лондона.

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев